💳 Jak dlouho trvá převod peněz mezi bankami?

Jak dlouho trvá převod peněz mezi bankami z banky do banky

Převod peněz mezi bankami 2024: Jak dlouho trvá převod peněz z banky do banky? Převody u ČSOB, UniCredit, České spořitelny, Raiffeisenbank či Fio banky.

Pojďme si ale podrobněji rozepsat dobý převodu u jednotlivých bank v České republice. Různé banky mají totiž různé doby zúčtování plateb.

Fungování převodů peněz mezi bankami

Doba převodu u Komerční banky

V případě, že oba platební účty jsou vedeny u Komerční banky budou peníze mezi těmito účty přepsány v řádů vteřin. Pokud budete převádět peníze z účtu u Komerční banky na účty jiných bank v ČR bude tato transakce hotová následující pracovní den. V případě, že byste tuto platbu udělali v pracovní den do 14:15 bude na účtu u jiné banky přepsána ten samý den v odpoledních hodinách!

Další banky

Doba převodu u ČSOB

V rámci ČSOB se mezi účty vedenými u ČSOB peníze převádí v ten samý den, kdy byly platby zadány. Nicméně je zde podmínka že k tomu musí dojit v pracovní dny až do 22:00. Pokud platbu zadáte až po 22:00 bude připsána až následující pracovní den.

Doba převodu u Fio Banky

Mezi účty Fio Banky převody peněz nic nestojí a jsou prováděny okamžitě. Převody peněz z účtů u Fio Banky a jinými bankami trvají obvykle 1 pracovní den.

Doba převodu u Raiffeisenbank

Jednorázová odchozí platby U Raiffeisenbank do výše 400.000 Kč bude připsána na cizí bankovní účet v řádů několika vteřin a je zdarma. Pokud budete platit klasicky, bude trvat převod peněz z banky Raiffeisenbank do cizí banky 1 pracovní den.

Doba převodu u České spořitelny

Klasické převody peněz z/do České spořitelny a jiné české banky budou trvat 1 pracovní den. Pokud zadáte okamžitou platbu (ta je možná pouze do částky 100.000 Kč) proběhne tato platba okamžitě (lze využít jen v pracovní dny)

Jak dlouho trvá převod peněz mezi bankami z banky do banky
Jak dlouho trvá převod peněz mezi bankami z banky do banky

Dotazy o převodech

Jaká je průměrná doba převodu peněz z banky do banky?

Obvyklá doba převodů peněz mezi bankami je v ČR v posledních letech pevně daná. Fungování převodů má jen několik pravidel, které byste měli znát!

Jak dlouho trvá převod u České spořitelny, ČSOB, Fio banky, UniCredit?

Konkrétní doby klasických převodů peněz i trvání propsání okamžitých plateb u České spořitelny, ČSOB, Fio Banky, Raiffeisenbanky i Komerční banky jsou rozepsány výše v článku.

Domů » Banky » Jak dlouho trvá převod peněz mezi bankami?
Článek sepsal a naposledy aktualizoval Tony dne

Otázky a odpovědi

  • Štefan 14. 10. 2023, 12:46

    Dobrý den.Prosím Vás, když mě zaměstnavatel odeslal mzdu v pátek odpoledne,tak mě asi přijde až v pondělí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *