💳 Kdy se připisují peníze na účet?

Kdy se připisují peníze na účet Připsání peněz v bance

Kdy se připisují peníze na účet u banky ČSOB, Fio banka, Moneta, UniCredit, Equa bank a kdy připisuje Česká spořitelna? A jak funguje připisování peněz o víkendu?

Době převodů peněz mezi různými bankami byl věnován předchozí článek, kde je dobře vidět, že velmi záleží nejen na bance odkud jsou peníze posílány, ale také na bance u které je bankovní účet kam se peníze připíšou.

Obvyklé časy připsání peněz

V klasických pracovních dnech od pondělí do pátku platí v rámci bankovního převodu v České republice zlaté pravidlo:

Platí zde však pravidlo, že pokud budete posílat peníze brzy ráno (až do cca 14:00) – je velká šance, že na zasílaném bankovním účtu se tyto peníze objeví ještě tentýž den v odpoledních hodinách. Pokud budete peníze posílat mezi 14:00 až 24:00 doručí se peníze na druhý účet vždy až další den.

Nejčastějším časem, kdy se peníze na cílovém účtu připisují je mezi 08:00 až 10:00 hodin ráno!

Banky o víkendu

Základním pravidlem posílání peněz mezi bankami je fakt, že 99 % bank neodesílají ani nepřipisují peníze o víkendech a během svátečních dnů. Pokud je tedy v pátek státní svátek a odešlete peníze ve čtvrtek odpoledne – na druhý účet se odeslaná částka připíše až v pondělí v dopoledních hodinách.

Víkendy jsou jasně definovány jako sobota a neděle. Sváteční dny, kdy banky nefungují jsou buď oficiální Státní svátky (1. ledna, 8. května, 5. a 6. července, 28. září, 28. říjen, 17. listopad) nebo Ostatní svátky jako je Velký pátek, Velikonoční pondělí, Štědrý den, 1. a 2. svátek vánoční a Svátek práce.

Okamžité připsání peněz

Pokud máte v rámci stejného bankovního účtu více účtu (například běžný a spořící) nebo posíláte peníze mezi dvěma účtu, které jsou obav vedeny u stejné banky – obvykle se peníze připisují na účet v řádů několika desítek vteřin.

Z mé vlastní zkušenosti se peníze připisují velmi rychle také mezi bankami jako je Airbank, Moneta a Česká spořitelna. Kdykoliv jsem si mezi těmito bankami posílal peníze, připsány jsou v řádů minut.

Kdy se připisují peníze na účet Připsání peněz v bance
Kdy se připisují peníze na účet u českých bank

Dotazy o převodech

Jak funguje převod peněz o víkendu?

O tom jak funguje drtivá většina českých bank z pohledu připisování peněz z účtu na účet o víkendu a svátcích se dočtete zde.

Kdy banky připisují peníze na účet?

Platí zde pár základních pravidel, které banky v České republice v rámci připisování peněz mezi bankovními účty dodržují. Ať už se jedná o ČSOB, Fio banku, Českou spořitelnu, Monetu, UniCredit nebo Equa banku… časy jsou vždy podobné.

Domů » Banky » Kdy se připisují peníze na účet?
Článek sepsal a naposledy aktualizoval Tony dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *