💳 Platba v Eurech do zahraničí

Platba v Eurech do zahraničí

Jak probíhá platba v Eurech do zahraničí? Jaký je postup a jaké poplatky za převod do zahraničí se platí? A nakonec jak se liší SEPA platba a klasická zahraniční platba?

Jak poslat platbu v Eurech?

Pro zahraniční platby budete potřebovat číslo účtu příjemce ve formátu IBAN (jde jen o mezinárodní formát bankovního účtu), dále pak SWIFT (BIC) kód dané banky, který snadno získáte z internetu (BIC českých bank najdete zde). A částku u které vyberete, že ji chcete poslat v Eurech.

Následně se Vám otevře krátký formulář, který budete muset vyplnit. Na tomto místě pro zahraniční platbu vyplníte Název účtu příjemce (obvykle přesné jméno majitele), dále pak Adresu příjemce (tu Vám musí dodat on sám), Stát ve kterém bydlí, Zprávu pro příjemce a také typ poplatku (obvykle SHA).

SEPA vs zahraniční platba

Ano, i SEPA platby jsou zahraniční. SEPA platby lze využít jen mezi účty v rámci Evropské unie. Pokud tedy posíláte něco na účet v EU měli byste ideálně využít SEPA platbu. Hlavním její výhodou jsou nižší poplatky. Fixně totiž za SEPA převod zaplatíte 25 Kč (bez ohledu na výši převodu). A za klasickou zahraniční platbu obvykle několik stokorun.

Další výhodou je garance doručení peněz na cílový bankovní účet do 3 pracovních dnů.

Poplatky u bank

Odeslání zahraniční platby v Eurech je u banky Moneta bez poplatku nicméně na kurzovém převodu zaplatíte obvykle přibližně 1 % z odesílané částky. U banky Air Bank pak 100 Kč. Banka ČSOB má poplatek za zahraniční platbu ve výši 1 % z odesílané částky ovšem minimálně vám strhnou 300 Kč a maximálně pak 2.000 Kč. U Komerční banky je poplatek za zahraniční platbu v Eurech (mimo SEPA platbu) 0,9 % z posílané částky, ale nejméně 250 Kč a nejvíce 1.500 Kč.

Zahraniční platba v Eurech u ČS

Pro odeslání zahraniční platby v Eurech u České spořitelny slouží stejná platební stránka jako pro běžnou platbu. Pro zadání Nové platby budete muset vyplnit přesné jméno příjemce, dále pak IBAN číslo, BIC kód, částku, kterou chcete poslat a na posledním místě je nutné vyplnit Účel platby. Tuto kolonku raději vždy vyplňte především při platbách do Číny, Thajska nebo USA.

Hodit by se Vám mohlo jak vložit peníze na bankovní účet přes vkladový bankomat.

Platba v Eurech do zahraničí
Platba v Eurech do zahraničí

Dotazy

Jaký je poplatek za zahraniční platbu v Eurech a u SEPA platby?

Hlavní výhodou odeslání peněz na zahraniční účet v Eurech skrze SEPA platbu je právě nízký poplatek. Uznejte sami, že v případě vyšších částek tato evropská forma mezinárodní platby šetří velké peníze.

Jak poslat peníze do zahraničí v Eurech (postup)?

Návod jak krok za krokem postupovat k úspěšnému poslání peněz v Eurech na zahraniční bankovní účet se můžete podívat viz výše.

Domů » Banky » Platba v Eurech do zahraničí
Článek sepsal a naposledy aktualizoval Tony dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *