💳 Převod peněz z účtu na účet

Převod peněz z účtu na účet

Jak probíhá převod peněz z účtu na účet? Jak dlouho trvá než se peníze strhnou z prvního účtu a za jakou dobu se připíšou na druhý bankovní účet? A jaké mají jednotlivé banky limity?

Limit převodu peněz

Existují v zásadě dva limity převodu peněz z účtu na účet: prvním je limitní částka, kterou lze z účtu odeslat v průběhu 24 hodin, druhým je jednorázový limit převodu peněz z bankovního účtu.

Obecně platí, že tento limit má každá banka jiný a vždy se to dozvíte pokud se pokusíte poslat z Vašeho účtu částku vyšší než je maximální limit. V tomto případě se Vám totiž zobrazí v internetové bankovnictví (nebo na obrazovce bankomatu) oznámení o překročení povoleného limitu – a peníze se z účtu nepřevedou.

Obvyklý limit u českých bank je 80.000 Kč až 200.000 Kč. (Česká spořitelna má například právě 200.000 Kč jako jednorázovou denní částku, kterou lze převést z bankovního účtu na jiný účet)

Průběh převodu peněz z účtu na účet?

Využít můžete ideálně poslání ze svého internetového bankovnictví buď přes mobilní aplikaci nebo internetový prohlížeč. Po přihlášení se vydáte do sekce Bankovní účet a následně kliknete na tlačítko Zadat novou úhradu (případně alternativní název).

Vyplníte předčíslí + číslo účtu + kód banky – toho subjektu, kam chcete své peníze převést. Následují dobrovolné kolonky, které vyplňovat nemusíte:

A následně vyplníte částku v CZK, kterou chcete převést z Vašeho účtu na jiný účet. U většiny bank můžete také zaškrtnout políčko zda chcete peníze připsat okamžitě. Poslední volbou je Datum splatnosti.

Následně kliknete na tlačítko Zaplatit a v posledním kroku bude následovat potvrzení platby přes SMS či v aplikaci.

Jak dlouho trvá převod peněz?

Problematice převodu peněz z účtu na účet mezi českými bankami byl věnován zvláštní článek. Nejde o tak jednoduchou problematiku jak by se mohlo na první pohled zdát. Nicméně platí zlaté pravidlo, že v drtivé většině případů se peníze při odeslání z Vašeho účtu na účtu příjemce zobrazí za jeden den (respektive druhý den po tom co zadáte tento příkaz ve vašem bankovnictví).

Převod peněz z účtu na účet
Převod peněz z účtu na účet
Domů » Banky » Převod peněz z účtu na účet
Článek sepsal a naposledy aktualizoval Tony dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *