💳 Švýcarské banky v ČR

Švýcarské banky v ČR - seznam bank a sídla

Které švýcarské banky mají sídlo v České republice 2023? Jaká banka původem ze Švýcarska má pobočky v ČR a existuje vůbec taková? Kolik bankovních licencí je v ČR aktuálně platných a mohou poskytovat bankovní služby?

Banky s licencí v ČR

V ČR působí celkem 46 bankovních institucí. Konkrétně jde o 22 bank, které mají v České republice sídlo a dle ČNB jsou oficiálně vedeny jako české banky. Dalších 26 bank má v ČR pouze svou pobočkovou síť. Zajímá Vás kolik z nich pochází původem ze Švýcarska?

Švýcarské banky

Na území ČR fungovala jedna švýcarská banka – Credit Suisse Asset Management. Právě tato banka byla původem a se sídlem ve Švýcarsku. Nicméně v roce 2009 její pohledávky a síť vykoupila investiční banka Wood & Company, která ji tak zcela pohltila.

Situace Credit Suisse

Švýcarská banka Credit Suisse má celosvětovou síť a působí ve více než 50 zemích světa. Její hodnota se pohybuje kolem 1.600 miliard švýcarských franků. Sídlo má Credit Suisse je v hlavním městě Švýcarska – Curychu.

Podle ratingových společností se po finanční a investiční stránce této bance v posledních letech příliš nedaří. Dle Bank of America je situace o tolik horší, že si zaslouží snížení doporučení na jejich akcie o 2 US$.

Jak začít investovat na investicí.cz? →

Kde všude působí švýcarská banka?

Seznam sídel švýcarské banky Credit Suisse
Švýcarské banky v ČR - seznam bank a sídla
Švýcarské banky v ČR

Dotazy

Které švýcarské banky působí v České republice 2023?

Aktuální výpis všech bank Švýcarska v ČR najdete v článku viz výše. Credit Buisse byla nejznámější švýcarská banka.

Jde založit účet u pobočky švýcarské banky v ČR?

Bankovní účet si můžete založit pouze u bankovních institucí registrovaných na území České republiky. Seznam všech českých bank najdete zde.

Domů » Banky » Švýcarské banky v ČR
Článek sepsal a naposledy aktualizoval Tony dne

Otázky a odpovědi

  • Lenka Stašková 19. 4. 2024, 18:58

    Mám staré Švýcarské franky. Jejich platnost skončila v roce 2021 kdy byly nahrazeny jinými. Je nějaká možnost v České republice tyto peníze směnit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *