💳 Kolik vydělávají youtubeři?

Nejbohatší YouTubeři v Česku Jaké mají platy

Jaké platy mají nejbohatší youtubeři v Česku 2024? Nejlépe placení YouTubeři detailně včetně jejich ročních i měsíčních platů najdete níže. Kolik peněz si lze na YouTube v ČR vydělávat?

Získat přesný údaj o příjmech z YouTube kanálu je velmi obtížné. Do celkového výpočtu vstupuje mnoho proměnných – i tak jsem se o stanovení konkrétních výdělků pokusil.

Kolik vydělává Duklock?

Duklock je jeden z nejznámějších slovenských youtuberů. Na konci roku 2020 ve 24 letech koupil Teslu Model 3 za 1,7 milionů korun a byt za přibližně 5 milionů korun a to bez hypotéky. Jak sám řekl v jednom rozhovoru: největší příjmy má z prodeje reklamních předmětů – průměrně kolem 200.000 Kč za měsíc. Příjmy z reklam na YouTube má dle svých slov přibližně 100.000 Kč měsíčně z hlavního kanálu a 50.000 Kč z herního kanálu. Příjmy ze spoluprácí na YouTube a instagramu jde těžko určit, ale dle jeho slov jsou přibližně na podobné úrovni jako příjmy z reklamy a osobně bych to odhadl průměrně na 120.000 Kč měsíčně.

V součtu to tedy vychází na příjem 470.000 Kč hrubého každý měsíc. Nutno podotknout, že příjmy se budou velmi lišit měsíc od měsíce, ale půl milionu by skutečně mohl být měsíční průměr za minimálně poslední 3 roky. Od hrubého příjmu je třeba odečíst plat jeho kolegovi, kamarádovi Romanovi – který si odhadem přijde na cirka 70.000 Kč. Příjem je také potřeba zdanit, takže i přes zvyšování podnikatelských nákladů nákup vozu Tesla budou daně z těchto částek obrovské. V České republice by poslal na daně a pojištění kolem 1,3 milionů korun za rok. V čistém zisku, který může Duklock používat podobně jako zaměstnanec svou výplatu to vychází na přibližně 280.000 Kč měsíčně!

Až na období temna, kdy bojoval se dvěma striky na svém hlavním kanálu a musel smazat stovky videí si drží stabilních přibližně 8 milionů zobrazení každý měsíc v součtu obou kanálů. Bohužel vzhledem k tomu, že má hodně žlutých dolarů se špatně tato zobrazení přepočítávají na příjem – naštěstí nám to sám prozradil v rozhovoru a dle mých zkušenosti vše odpovídá jeho statistikám.

Jakub Enžl

2 roky starý pohled do účtu Jakuba Enžla ukazuje, že jeho tvorba mu skrze YouTube reklamy vynáší přibližně 22.000 Kč na jeden milion zobrazení. Od té doby přidal dalších 15 milionů shlédnutí a od začátku jeho tvorby mu jeho kanál k dnešnímu dni vydělal celkem 550.000 Kč (měsíčně pak přibližně 13.000 Kč). To hlavní co Kubu nicméně živí jsou úzké spolupráce s několika společnostmi.

Stejně tak i jeho jídelníčky na míru a tvorba tréninkových plánů mu generují další příjmy. Nově má navíc eshop s reklamními předměty. Ač tyto údaje nikde nezveřejnil, dle jeho fanouškovské základny bych odhadoval jeho měsíční příjmy v řádech nižších stovek tisíc korun (150.000 Kč až 350.000 Kč). Kromě obligátních daní, výdajů jeho editorovi a kamarádovi v jednom Petrovi, se chystá investovat do nákupu vlastního bytu.

Platy YouTuberů 2022: Kdo je nejlépe placený Český YouTuber

U Kulateho stolu

Zcela z jiného soudku tu máme projekt U Kulatého stolu. Rozhovory zde, jsou přes hodinu dlouhé a měsíčně na nich mají průměrně pod 1 milion zobrazení. Pokud zohledním délku rozhovorů – a z toho plynoucí velký počet reklam, které se v jejich rozhovorech mohou přehrát a současně započítám jejich členy na YouTube kanálu – celkem vydělají měsíčně 30.000 Kč až 40.000 Kč na reklamách.

Jejich hlavní zdroj příjmů jsou ovšem členské příspěvky přes patreon. V červnu 2021 měli přes 2100 přispěvatelů a měsíčně přes 200.000 Kč z členství. Od té doby jim počet sledujících neustále klesá a nyní jim dávají lehce přes 135.000 Kč měsíčně. Od této částky je třeba odečíst poplatky 8 % a procenta za převod na bankovní účet. Celkem tak mají před zdaněním za měsíc přibližně 120.000 Kč z členů plus 40.000 Kč z reklam na YouTube. Něco málo mají také z dalších činností.

Celkem tedy 180.000 Kč měsíčně před zdaněním. Za formát rozhovorů ve studiu se to může zdát jako dost, nicméně v jejich případě je třeba tuto částku ještě vydělit dvěma! Aneb největší nevýhoda když neděláte sami, ale ve dvou.

Čeněk Stýblo

V září 2020 nám Čeněk ukázal, že za 1 milion shlédnutí dostal výplatu 16.000 Kč. Tato cifra je však velmi zavádějící neboť tento první milion zobrazení má řekněme na špatně zacílených a no prostě špatných videí. Až po zveřejnění tohoto videa spustil s Martinem svou show Miliony nebo bankrot. Tento projekt je zacílený na muže se zájmem o podnikání a výnosnost reklam zde bude řádově vyšší RPM.

Těch dalších 5 milionů shlédnutí tak bude vynášet kolem 50.000 Kč za milion shlédnutí. V jeho případě, jelikož publikuje videa nepravidelně nelze přepočítávat příjem po měsících, ale spíše dle celkového shlédnutí. Čeněk má ovšem z dřívějších časů pěkně naspořeno a vlastní minimálně dva byty na pronájem, cenné papíry a má další investice, které mu evidentně stačí na spokojený život.

Erik Investor

Erik cílí na investiční mužské publikum. Inspiraci často čerpá od dalších investičních kanálů ze zahraničí a obsah lokalizuje pro Českou republiku. Jeho půl milionu zobrazení za poslední měsíc mu jen na YouTube reklamách může vydělávat klidně 70.000 Kč. Soudím tedy dle mého vlastního videa o vydělávání peněz, kde mám za poslední rok průměrný zisk za tisíc zobrazení kolem 220 Kč (české publikum, investiční cílovka, 12 minut dlouhé, průměrný watch time 2 a půl minuty). Erik navíc pracuje i s affiliate marketingem v popisku videa a k celkovému zisku tak může přihodit pěkných pár tisícovek.

Erik má ovšem neuvěřitelně pestrou diverzifikaci příjmů a osobně ho pokládám za jednoho z nejúspěšnějších influencerů v Česku. Jeho píle a workoholismus ho v průběhu 11ti let dostali až do finančních nebes. Kromě jeho rozsáhlé vily u Prahy má ve 36 letech „dům“ u pobřeží Chorvatska, drží řadu cenných papírů, má velmi promakanou spolupráci se společností zaměřenou na prodej různých arašídových produktů, v posledním roce navíc rozjel další projekt na prodej originálních náušnic a šperků.

Všechny tyto aktivity zaštiťuje obrovským 620 tis. instagramem, kde propaguje nejen různé spolupráce, ale funguje hlavně jako cross-sellingový kanál všech jeho podnikání na kterých pracuje.

Jak vypočítat výplatu?

Jak jste už určitě pochopili, určit výdělky konkrétního YouTubera se nedělá skrze počet sledujících nebo počtu nahraných videí – existují dva klíčové faktory a to počet shlédnutí na celém kanálu za vybrané období a za druhé cílová skupina, která tato videa sleduje. Tyto dva jsou hlavní, ale samozřejmě jde o to jaký má tvůrce průměrný watch time, v jakém rozestupu jsou na videích reklamy nebo zda má žluté dolary. Nejvíce dokážou vydělat ti, kdo mají na svůj youtube kanál navázané vlastní podnikání nebo silný merch určený pro mladší cílovku.

Kolik peněz jde vydělat na YouTube?

Zahraniční YT kanály

V zahraničí fungují automatizované YouTube kanály které vydávají množství videí. Na rozdíl od všech výše uvedených českých YouTuberů, kteří musí každé video sami vytvořit mají tyto kanály automatizovaný proces tvorby videí. Video nejprve někdo vymyslí, předá nápad přes cloud tvůrci, který napíše text, pak si video převezme odborník co ho namluví a předá ho na střih.

Cena za jedno video vyjde majitele takového kanálu přibližně na 5.000 Kč, ale na YouTube reklamách mu vydělá průměrně 50.000 Kč. Za investici do videí 230.000 Kč měsíčně vydělávají tyto kanály 2,3 milionů měsíčně. Z každé vložené koruny tak získá 10 korun a pracuje jen pár hodin denně kdy rozdá úkoly.

Baxtrix a jeho plat

Tak a teď si můžeme říct, kdo je nejlépe placeným českým youtuberem (který používá svůj obličej a hlas ve videích), a je to samozřejmě Baxtrix, kam se hrabe nějaký Tary (odhad kolem 800.000 Kč za měsíc průměrně) nebo fizy se zaměřením na Česko. Baxtrix má z YouTube reklamy bezkonkurenčně největší příjmy, vsadil bych se, že má i největší celkové příjmy kdybychom započítali příjmy z prodeje reklamních předmětů.

Jeho YouTube kanál Bax zaměřený na anglicky mluvící země má za poslední měsíc přibližně 26 milionů shlédnutí. Příjmy Baxe jen z YouTube reklamy jsou každý měsíc kolem 2 milionů Kč a z prodeje reklamních předmětů, jeho českého kanálu a dalších aktivit to bude ještě jednou tolik. Baxtrix si tak měsíčně přijde na částku kolem 4 milionů Kč (před Vánoci to bude ještě klidně o milion více).

Těžko říct jaké má výdaje a jak kreativního účetního. Nelze tedy určit kolik to bude v čistém.

Žebříček nejlépe placených YouTuberů v ČR

YouTuberPříjmy z reklamyVýdělky z MercheSledující na instagramu
Bax2 mil Kč / měsíc2 mil Kč / měsíc458000
Tary800 tis Kč / měsíc1,3 mil Kč / měsíc630000
Stejk620 tis Kč / měsíc500 tis Kč / měsíc554000
Housebox500 tis Kč / měsíc500 tis Kč / měsíc437000
MenT500 tis Kč / měsíc400 tis Kč / měsíc868000
připravuje se
připravuje se
připravuje se
připravuje se
připravuje se

Časté dotazy

Kdo jsou nejlépe placení Youtubeři v Česku a jaké platy mají z YouTube?

Nejlepší představu o platech, které mají YouTubeři v ČR získáte z 9 minut dlouhého videa o jejich příjmech. Posloužit Vám také může zajímavá tabulka s žebříčkem těch nejlépe placených tvůrců na YouTube v Česku.

Kolik peněz lze vydělat v ČR na YouTube 2024?

Ve zkratce: jsou to i desítky milionů Kč za rok! Přehlednou představu o tom jaké výdělky může mít česky hovořící YouTuber najdete v detailním článku i s příklady konkrétních YouTuberů viz výše.

Jaké platy mají nejlépe placení YouTubeři v Česku?
Domů » Peníze & Investice » Kolik vydělávají youtubeři?
Článek sepsal a naposledy aktualizoval Tony dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *