💳 Návrh na vklad do katastru

Online formulář a vzor Návrhu na vklad do katastru nemovitostí

Kde a jak vyplnit online formulář Návrhu na vklad do katastru nemovitostí? Vzory 2023 ke stažení podle § 14 zdarma v PDF i Wordu. Vyplněný vzor pro inspiraci.

Návrh na vklad do katastru nemovitostí se na katastrální úřad vždy dává spolu s darovací nebo kupní smlouvou. Tento vyplněný formulář slouží k převodu nemovitosti či pro změnu údajů v katastru nemovitostí.

Návrh na vklad do katastru není třeba úředně ověřovat, nicméně kupní či darovací smlouvu, kterou na katastr spolu s návrhem na vklad přiložíte – tu je třeba vždy úředně ověřit (u notáře, na Czech Pointu nebo na obecním úřadě).

Ke stažení

Vyplnění formuláře

Návrh na vklad musí být vyplněn bezchybně! Existují tři formy vyplnění návrhu na vklad:

Formulář návrhu na vklad do katastru nemovitostí bych doporučoval vyplňovat online – aplikace si bude sama z katastru načítat údaje (předejdete tak chybám) a bude Vám navíc sama napovídat co je třeba kde vyplnit.

Lhůta a poplatek

Poplatek na katastrálním úřadu, který budete při podání návrhu na vklad platit je 2.000 Kč. Katastrální úřad obvykle během 1-2 dnů odešle oběma stranám v návrhu informaci o zápisu a danou nemovitost v katastru zaplombuje (plomba označuje v katastru, že probíhá změna a během tohoto období je možné se ke změně vyjádřit na katastru). Za 20 až 30 dní po zaplombování dojde ke změně vlastnického práva a plomba v katastru zmizí. V ten okamžik je převod nemovitosti dokončen.

Online formulář a vzor Návrhu na vklad do katastru nemovitostí
Online formulář a vzor Návrhu na vklad do katastru nemovitostí

FAQ

Kde vyplnit návrh na vklad do katastru online?

Návrh na vklad práva do katastru nemovitostí můžete vyplnit ručně na papíře, v počítači přes klávesnici nebo online přes oficiální web ČÚZK. V sekci Ke stažení najdete i formuláře k tisku.

Kde stáhnout Návrh na vklad do katastru nemovitostí podle § 14 zákona č. 256/2013 Sb.?

Existuje pouze jeden oficiální formulář Návrhu na vklad, který se oficiálně jmenuje „Návrh na vklad do katastru nemovitostí podle § 14 zákona č. 256/2013 Sb.“ Tento formulář si můžete zdarma pro rok 2023 stáhnout zde.

PS: kromě změny vlastnického práva v katastru nemovitostí (kupní či darovací smlouva) se návrh na vklad do katastru nemovitostí používá také pro změnu věcného břemena a také pro zástavní právo

Domů » Smlouvy a formuláře » Návrh na vklad do katastru
Článek sepsal a naposledy aktualizoval Tony dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *