💳 Potvrzení o předání peněz

Potvrzení o převzetí finanční hotovosti peněz vzor ke stažení

Vzor v pdf. pro Potvrzení o předání finanční hotovosti (peněz) někdy také Potvrzení o převzetí peněz (finanční hotovosti či zálohy) pro rok 2023 zdarma ke stažení.

Důležité je mít potvrzení o předání finanční částky stručně napsané (avšak se všemi náležitostmi).

K čemu slouží?

Doklad Potvrzení o převzetí finančních prostředků je třeba mít jako důkaz toho, že jste předali například na pokladně peníze. Pokud by tato písemnost neexistovala, nebudete moci (například u soudu) prokázat, že jste někomu předali své hotovostní peníze. Toto potvrzení je klíčové mít především u plateb v hotovosti – ačkoli se musí vydávat i u plateb kartou.

Stejně to platí pro Potvrzení o předání peněz či zálohy. Název se může lišit, ale princip a účel je vždy stejný. Jde o potvrzení toho, že někdo někomu předal peníze!

Vzory ke stažení

Jak má potvrzení vypadat?

Potvrzení o předání peněz musí vždy obsahovat především částku, která byla předána od jedné osoby druhé. Dále pak jméno a příjmení obou osob (v případě předání na pokladně či na úřadu by měl být vypsán název společnosti).

V neposlední řadě musí být na Potvrzení o převzetí finanční hotovosti také datum a ideálně místo předání. Na potvrzení musí být také napsáno na úhradu čeho peníze slouží. Pokud chcete mít silný právní dokument (u vyšších částek) můžete si ho nechat notářsky ověřit v případě půjčky.

Vzor potvrzení o předání hotovosti


Nadpis: Potvrzení o předání finanční hotovosti

Text: Tímto potvrzuji, že byla uhrazena finanční částka ve výši 9.500 Kč (slovy: devět tisíc pět set korun českých) k rukám Jaroslava Nováka, na úhradu zálohy zájezdu.

Datum a místo: V Praze dne 28. června 2023

Podpisy: Předal Jaroslav Novák — Převzal Michal Kubek


Kde najít vzor Potvrzení o předání peněz ke stažení?

PDF i Word Potvrzení o předání peněz najdete ke stažení v sekci v článku nahoře. Zvolit si můžete také vzory pro potvrzení o převzetí hotovosti pro splacení zálohy či na pokladně.

Co musí Potvrzení o převzetí finanční hotovosti obecně obsahovat?

O tom k čemu tento dokument mezi dvěma osobami slouží se dočtete viz výše. Pročíst si můžete také správnou formulaci potvrzení anebo co přesně musí být před podpisem dodrženo.

Co dělat pokud Vám pokladní odmítá vydat Potvrzení o převzetí peněz do pokladny?

Pokud Vám pokladní sdělí, že doklad vystaví později apod. – peníze ji bez dokladu nepředávejte. Pokud ovšem peníze do pokladny vložit musíte, požádejte o zálohu a řekněte, že doklad podepíšete až spolu s předáním peněz.


Potvrzení o převzetí finanční hotovosti peněz vzor ke stažení
Potvrzení o převzetí finanční hotovosti peněz vzor ke stažení
Domů » Smlouvy a formuláře » Potvrzení o předání peněz
Článek sepsal a naposledy aktualizoval Tony dne

Otázky a odpovědi

  • kvetuse 29. 10. 2023, 10:06

    potřebovala bych me spadnul v obyvaku strop a potřebovala co nejdřive opravit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *