💳 Propustka k lékaři 2024

Propustka k lékaři pdf ke stažení vzory

Jak má správně vypadat propustka k lékaři 2024? [formulář ke stažení .PDF a k tisku] Potvrzení o návštěvě lékaře: Vzor zdarma. Co říká zákoník práce o povinnostech?

K čemu slouží propustka?

Zákoník práce pevně stanovuje, že zaměstnanec musí od zaměstnavatele dostat pracovní volno včetně náhrady mzdy v případě, že zaměstnanec nemůže dojít k doktorovi mimo pracovní dobu!

Platí, že toto volno musí zaměstnavatel poskytnout jen na nezbytně nutnou dobu – dopravu mezi místem pracoviště a lékařem, čekání v čekárně a samotná návštěva daného doktora.

Zákoník práce jasně ukládá zaměstnanci, aby po návštěvě lékaře poskytl svému zaměstnavateli potvrzení od lékaře, které se oficiálně jmenuje Propustka k lékaři. Daný lékař tímto úředně potvrdí konkrétní návštěvu v rozsahu jak byla provedena. Zaměstnanec pak následně tuto propustku předá svému zaměstnavateli.

Každý lékař (doktor) musí předloženouPropustku k lékařipodepsat a potvrdit také razítkem.

Tiskopis propustky

Zaměstnavatel ze zákona může, ale nemusí od zaměstnance propustku k lékaři požadovat. Formulář, který musí zaměstnanec zaměstnavateli dodat jako potvrzení musí vždy obsahovat:

Ovšem v zákoně není pevně stanoveno jak přesně musí propustka k lékaři vypadat.

Vzory ke stažení

Potvrzenou propustku od lékaře je zaměstnanec povinen neprodleně odevzdat zaměstnavateli. Ohlašovat návštěvu lékaře by měl zaměstnanec s přijatelným předstihem a v případě neočekávané návštěvy lékaře co nejdříve je to možné.

Před stažením výše uvedených vzorů Propustek k lékaři se nejprve informujte u Vašeho zaměstnavatele, zda nemá tento formulář pro své pracující připravený na tiskopisu.

Propustka k lékaři vzor k tisku oficiální formulář z ministerstva
Propustka k lékaři vzor k tisku oficiální formulář z ministerstva

Návštěva lékaře & Zákoník práce

O nutnosti doložit Potvrzení k lékaři a ukotvení v zákoně najdete v zákoníku práce č. 262/2006 Sb. v odstavci a) + b).

Na jak dlouho propustka k lékaři platí? Na celý den nebo jen na pár hodin? A jak se počítají 2 propustky v jeden den?

Na každé propustce k lékaři musí být vždy uvedeno trvání od-do. Odchod z práce až do příchodu do práce jste povinni dodržovat jen pro samotnou návštěvu a cestu mezi pracovištěm a zaměstnáním. Pokud se to budete snažit obcházet a schválně čas krátit na úkor zaměstnavatele – můžete mít problém. Je na jeho posouzení zda jste vše dodrželi jak je uvedeno na propustce k lékaři, pokud Vám prokáže podvádění může Vám to zrušit a čas Vám neproplatit. Vy se můžete se zaměstnavatelem následně soudit, ale to už bude na konkrétním případu.

Vždy záleží na vztahu mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem a to zda Vám dovolí celodenní volno nebo na Vás bude jako pes.

Propustka k lékaři tisk tiskopis vzor služební i soukromé
Propustka k lékaři tisk tiskopis vzor služební i soukromé

Časté dotazy

Kde stáhnout vzor Propustky k lékaři 2024 k tisku v PDF?

Vzorů Propustek k lékaři ke stažení na přehledném formuláři uvádíme výše zdarma celou řadu – stačí si jen vybrat ten správný formát. Tiskopis si můžete libovolně upravovat, jediné co musíte je dodržet předepsané údaje, které na každé propustce musí být.

Na jak dlouho propustka k lékaři platí? (celý den / 4 hodiny)

O tom, jak dlouho propustka k lékaři obecně platí a zda ji lze použít na celodenní volno se dočtete v příslušné sekci viz výše (není zde jednoduché pravidlo).

Kde stáhnout a vytisknout propustku k lékaři vzor
Kde stáhnout a vytisknout propustku k lékaři vzor
Domů » Smlouvy a formuláře » Propustka k lékaři 2024
Článek sepsal a naposledy aktualizoval Tony dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *