💳 Splátkový kalendář

Splátkový kalendář vzor ke stažení

Jak má vypadat vzor splátkového kalendáře? Vzory ke stažení (PDF, DOC) zdarma najdete níže. Splátkový kalendář je dokument, který písemně definuje způsob splacení dluhu.

Splátkový kalendář se často připravuje už v rámci určité smlouvy o půjčce či úvěru. Často se podepisuje jako dodatek k hlavní smlouvě a slouží jako jakási pojistka pro případy, kdy by dlužník nebyl schopen původní dluh řádně splatit.

Splátkový formulář vždy definujte písemnou formou!

Kdo ho používá?

Vzory ke stažení

Formulace splátkového kalendáře

Vzory ke stažení výše vám jasně ukáží co musí splátkový kalendář obsahovat. Vždy by měla být uvedena jména dlužníka i věřitele, celková dlužná částka, výše splátek, data úhrady splátek a určitě také způsob úhrady.

Uvedena by měla být také formulace o možnostech předčasného splacení a případných úrocích z prodlení zaplacení splátek.

Splátkový kalendář dohoda o splátkách
Splátkový kalendář – Dohoda o splátkách

Žádost o úhradu přes splátkový kalendář

Věc: Žádost o možnost úhrady dluhu formou splátkového kalendáře

Vážený pane Novák,

jak je Vám jistě známo dlužím Vám částku 140.000 Kč vzniklého z titulu smlouvy o půjčce peněz ze dne 12.1. 2022, kterou jsem se zavázala uhradit do 1.12. 2022. Jelikož nebudu schopna uhradit předmětný dluh řádně a včas, prosím Vás tímto o možnost úhrady svého dluhu prostřednictvím splátkového kalendáře.

Ten bych navrhovala tak, že bych Vám každého 1. dne v měsíci pravidelně hradila částku 20.000 Kč až do úplného zaplacení dluhu.

Tento Váš přístup by mi velmi pomohl v mé životní situaci, kdy jsem ztratila zaměstnání a mé příjmy se tak neočekávaně snížily v souvislosti s nový zaměstnáním. Přesto Vám chci předmětný dluh řádně uhradit v celé výši, což by mi splátkový kalendář umožnil.

Prosím Vás tedy o reakci.

Děkuji a s pozdravem

_ _ _ _ _ _ _ _ _

Martina Malá
Tábornická 88
Praha 150 00

Časté dotazy

Kde stáhnout zdarma vzor splátkového kalendáře?

Přímo zde jsou vzory splátkového kalendáře zdarma ke stažení v různých formátech – PDF i Word. V této sekci navíc najdete i formulář v PDF, který je možné vyplnit přímo na počítači a pak snadno vytisknout.

Jak má vypadat jednoduchý splátkový kalendář (Word či Excel)?

Přečtěte si k čemu slouží splátkový kalendář a co by měl správný a stručný splátkový kalendář obsahovat za náležitosti, aby byl právně zcela neprůstřelný.

Splátkový kalendář vzor ke stažení
Splátkový kalendář vzor ke stažení
Domů » Smlouvy a formuláře » Splátkový kalendář
Článek sepsal a naposledy aktualizoval Tony dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *