💳 Zápočtový list vzor

Zápočtový list Potvrzení o zaměstnání vzor formuláře zdarma ke stažení

Vzory zápočtových listů zdarma ke stažení pro rok 2023 najdete níže. Stáhnout si můžete Word i PDF zápočtový list pro DPP. Co musí obsahovat a co dělat když ho nemáte?

Zápočtový list (Potvrzení o zaměstnání) musí dostat každý zaměstnanec od svého zaměstnavatel nejpozději v den ukončení pracovního poměru. Obdrží ho jak zaměstnanec na dohodě o provedené práci (DPP), tak i na dohodě o pracovní činnosti (DPČ) a samozřejmě také na hlavní pracovní poměr.

Vše o zápočtovém listu je pevně stanoveno v § 313 zákoníku práce č. 262/2006 Sb.

Vzory ke stažení

Co obsahuje?

Zápočtový list má pevně definovaný formát a údaje, které v něm musí být uvedeny.

Nemám zápočtový list

Pokud zaměstnavatel odmítá vydat zápočtový list (ač je to jeho zákonná povinnost), jde o porušení povinnosti při skončení pracovního poměru. Zaměstnavatel může dostat od inspektorátu pokutu až do výše 2.000.000 Kč!

Další možností je pro zaměstnance žaloba zaměstnavatele. Pokud například díky absenci zápočtového listu nezískal další práci, může zaměstnanec po bývalém zaměstnavateli vymáhat náhradu škody.

Formulář

Kompletní zápočtový list k tisku

V den ukončení zaměstnání musí zaměstnavatel svému končícímu zaměstnanci vystavit zápočtový list (Potvrzení o zaměstnání). Vydává se vždy pokud proběhla účast na platbě nemocenského pojištění (či další srážky ze mzdy). Zápočtový list musí zaměstnavatel podat vždy bez kladení si dalších podmínek jako je vrácení svěřeného majetku atd. V případě nevyzvednutí si zápočtového listu osobně pošle toto potvrzení zaměstnavatel na adresu zaměstnance poštou.

Zápočtový list Potvrzení o zaměstnání vzor formuláře zdarma ke stažení
Zápočtový list (Potvrzení o zaměstnání) – Vzor formuláře zdarma ke stažení
Jak vypadá zápočtový list a kde ho stáhnout?

Příklad správného zápočtového listu včetně údajů, které musí obsahovat najdete nahoře v článku. V sekci Vzory ke stažení jsou různé formáty zápočtového listu zdarma ke stažení.

Na co je zápočtový list a co když ho nemám?

Pokud nemáte zápočtový list respektive Vám ho zaměstnavatel odmítl vydat – máte jedinou možnost. Postup a výše pokuty pro zaměstnavatele je rozepsáno zde.

Domů » Smlouvy a formuláře » Zápočtový list vzor
Článek sepsal a naposledy aktualizoval Tony dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *